klasa 7 13.05 Wychowanie Fizyczne

Temat: Wykonujemy zagrywkę górną (tenisową).

Jaka jest technika zagrywki tenisowej?

Ten rodzaj zagrywki należy do atakującej formy wprowadzania piłki do gry, dlatego też ma szerokie zastosowanie w czasie gry. Zagrywający tym sposobem ustawiony jest przodem do siatki, w małym wykroku lewą nogą, przy uderzeniu prawą ręką. Podrzut piłki może być wykonany prawą albo lewą ręka.  Równocześnie z podrzutem piłki wykonujemy zamach przez silny skłon tułowia w tył, przeniesieniem ciężaru ciała na nogę zakroczną, oraz jej najdalsze odprowadzenie ramienia uderzającego górą w tył. Ręką uderzającego jest mocno zgięta w stawie łokciowym, palce zwarte, ale nie usztywnione, nadgarstek rozluźniony.

zagrywka tenisowo

Opisana faza zamachu tworzy wyraźnie uwidoczniony łuk napięty. Z tej postawy rozpoczyna się właściwe uderzenie. Następuje ono przez wyprost tułowia, stopniowe przenoszenie ciężaru ciała z nogi zakrocznej na wykroczną, któremu towarzyszy ruch “reki uderzającej . Ręka zbliżająca się do piłki prostuje się w stawie łokciowym. Uderzenie piłki następuje w możliwie najwyższym punkcie dosiężnym  nieco przed zagrywającym. Piłka uderzona jest cała dłonią o palcach luźno zwartych, w nakryciu piłki wyraźnie zaangażowany jest mocno rozluźniony nadgarstek.

zagrywka tenisowa 3

Pozycja wyjściowa przy wykonywaniu zagrywki tenisowej – twarzą do przeciwnika – ułatwia celne jest stosowanie. Z uwagi na skomplikowaną technikę wykonania, uchodzi za jedną z najtrudniejszych form zagrywek, do opanowania przez ćwiczących.

https://www.youtube.com/watch?v=wtfysyJVE4E

https://www.youtube.com/watch?v=AMKV4jl7JVU

Pytanie; Przy wykonaniu serwisu prawą ręką, która ręka wyrzuca piłkę w góre?

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Memory