Wychowanie Fizyczne 24.04 klasa 4-5

Temat: Rytm, Muzyka, Taniec: Ćwiczymy Aerobic + zadania na ocenę.

Aerobik system treningu opartego na intensywnej wymianie tlenowej

Opracowany przez Kenetha Coopera, konsultanta programu sprawnościowego amerykańskich kosmonautów. Wszystkie formy ruchu, podczas których zwiększa się wymiana tlenowa w organizmie nazywamy aerobowymi.

Najpopularniejsze formy zajęć aerobiku to:

 • Fat burning – ćwiczenia „spalające tłuszcz“. Ich sekret tkwi w utrzymywaniu tętna na poziomie 120-130 uderzeń na minutę. W takt niezbyt szybkiej muzyki wykonuje się bardzo proste, niezbyt męczące ćwiczenia, tworzące nieskomplikowany układ choreograficzny. Trening o umiarkowanej intensywności (bez skoków, wymachów czy energicznych ruchów).
  https://www.youtube.com/watch?v=H5bkF_Jufuc
 • Low impact aerobik – ćwiczenia, w których bierze udział duża grupa mięśni i w których przynajmniej jedna noga ma cały czas kontakt z podłogą. Są to ćwiczenia o stosunkowo małej intensywności. Tego rodzaju ćwiczenia powstały ze względu na mniejsze ryzyko kontuzji w porównaniu z metodą Hi impact. Ćwiczenia są raczej proste, dostosowane do osób początkujących. Opierają się na tak zwanej pozycji bazowej ciała, czyli lekko ugiętych kolanach i ramionach, wysuniętej do przodu miednicy oraz napiętych mięśniach pośladków i brzucha. Zapobiega to nadmiernemu obciążeniu stawów. Low impact to ćwiczenia idealne dla osób starszych, ociężałych czy nawet kobiet w ciąży
  https://www.youtube.com/watch?v=tfdy5AahM4M
 • Step-Step – jest odmianą aerobiku uprawianą z taką samą popularnością przez kobiety i mężczyzn. Jako innowację dla podniesienia intensywności zajęć można wprowadzić lekkie hantle.
 • TBC (Total Body Condition) – jedna z odmian aerobiku polegająca na rzeźbieniu mięśni całego ciała. Pozwala w stosunkowo krótkim czasie ukształtować sylwetkę, przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu.
  https://www.youtube.com/watch?v=_Cd0eIKXcSs
 • Aerobic-dance – grupa ćwiczeń gimnastycznych, wykonywanych do muzyki, powstał jako dyscyplina rekreacyjna stając się z czasem również dyscypliną sportową, w której odbywają się regularnie mistrzostwa świata.
  https://www.youtube.com/watch?v=jVRlQFSsODgUWAGA PRACA DOMOWA ZADANIA NA OCENĘ:
  1) Zadanie numer jeden – Zrób zdjęcie do hasła „Moja aktywność fizyczna podczas pandemii” lub do hasła „Sport w czasie pandemii”. Czas na wykonanie zadania do 01.05.2020. Zdjęcia na ocenę wysyłamy na w.fmm@poczta.onet.pl lub na messengera. Każda osobą wysyła tylko jedno zdjęcie.2) Zadanie numer dwa – Rozwiń myśl: „Gdybym był zawodowym sportowcem, to byłbym …..”. W tym zadaniu musicie zgłębić wiedzę na temat tej dyscypliny sportu jaką chcecie opisać. Dla przykładu jeśli w pracy zostajecie lekkoatletą to musicie napisać: – jakiej dyscypliny sportu (np sprinter 100 i 200 metrowy), kto był waszym idolem, dlaczego uprawiacie taką a nie inną dyscyplinę sportu,  jakie sukcesy  chcielibyście jeszcze osiągnąć itp. Praca powinna mieć około 1 strony pisanej czcionką 12. Czas na wykonanie zadania do 01.05.2020. Wykonane zadanie wysyłamy na w.fmm@poczta.onet.pl lub na messengera.

  Powyższe zadania nie są pracami dla chętnych. Każda osoba otrzyma dwie oceny. Niewykonanie zadania jest równoznaczne z oceną niedostateczną.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.

 • Memory