Wychowanie Fizyczne 24.04 klasa 7

Temat: MPR : Wykonujemy atak szybki + zadnie na ocenę

Atak szybki (kontratak) – celem jest przeprowadzenie akcji ofensywnej za pomocą jak najmniejszej liczby podań i zakończenie jej rzutem do bramki.
Drużyna atakująca stara się uzyskać przewagę liczebną (rzeczywistą bądź pozorną) nad broniącymi.
Wyróżniamy atak szybki bezpośredni i atak szybki pośredni.
Atak szybki bezpośredni polega zazwyczaj na rozegraniu akcji za pomocą 1-2 podań.
Atak szybki pośredni polega na rozegraniu akcji za pomocą większej liczby podań (niż 1-2) lecz zanim przeciwnik zorganizuje obronę.
Przykłady ataku szybkiego:
https://www.youtube.com/watch?v=v-trtQ-ewmU

Fazy ataku szybkiego:
1. Zdobycie piłki i wybiegnięcie do ataku
2. Rozegranie sytuacji w strefie środkowej,uzyskanie przewagi liczebnej (rzeczywistej bądź pozornej)
3. Zakończenie ataku

UWAGA PRACA DOMOWA ZADANIA NA OCENĘ:
1) Zadanie numer jeden – Zrób zdjęcie do hasła „Moja aktywność fizyczna podczas pandemii” lub do hasła „Sport w czasie pandemii”. Czas na wykonanie zadania do 01.05.2020. Zdjęcia na ocenę wysyłamy na w.fmm@poczta.onet.pl lub na messengera. Każda osobą wysyła tylko jedno zdjęcie.

2) Zadanie numer dwa – Rozwiń myśl: „Gdybym był zawodowym sportowcem, to byłbym …..”. W tym zadaniu musicie zgłębić wiedzę na temat tej dyscypliny sportu jaką chcecie opisać. Dla przykładu jeśli w pracy zostajecie lekkoatletą to musicie napisać: – jakiej dyscypliny sportu (np sprinter 100 i 200 metrowy), kto był waszym idolem, dlaczego uprawiacie taką a nie inną dyscyplinę sportu,  jakie sukcesy  chcielibyście jeszcze osiągnąć itp. Praca powinna mieć około 1 strony pisanej czcionką 12. Czas na wykonanie zadania do 01.05.2020. Wykonane zadanie wysyłamy na w.fmm@poczta.onet.pl lub na messengera.

Powyższe zadania nie są pracami dla chętnych. Każda osoba otrzyma dwie oceny. Niewykonanie zadania jest równoznaczne z oceną niedostateczną.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Memory