Wychowanie fizyczne klasa 6 19.05.2020 r.

Temat: Żonglowanie piłki nożnej. Doskonalenie techniki.

Waszym zadaniem jest zapoznanie się z przesłanym materiałem.

Nie wykonujemy ćwiczeń.

Po zapoznaniu się z materiałami udzielcie odpowiedzi na zadane pytania ,które mają za zadanie sprawdzić czy się z nimi zapoznaliście.

Żonglowanie piłki nożnej to świetny sposób na doskonalenie techniki i panowania nad piłką.

Wielu z was w tym momencie pewnie myśli sobie „żonglerka? Co to ma wspólnego z prawdziwym futbolem, żonglerka jest tylko “na pokaz”, jednak ta prosta forma ćwiczenia techniki – to coś więcej niż tylko umiejętność na pokaz.

Są trzy rzeczy na które zwrócimy szczególną uwagę trenując żonglerkę:

  • pierwsza rzecz to koordynacja,
  • druga rzecz to odpowiednia technika wykonania,
  • trzecia rzecz to pewność siebie i wiara we własne umiejętności, tak bardzo potrzebne w grze właściwej.

Prawdopodobnie najprostszym sposobem na rozpoczęcie nauki żonglerki jest odbicie piłki od ziemi, kopnięcie jej w górę i złapanie w ręce. Jest jedna rzecz o której musimy zawsze pamiętać, to część stopy, którą należy użyć. Nie chcemy używać wewnętrznej strony stopy ani zewnętrznej strony stopy. Część stopy, którą używamy podczas żonglerki to środkowa część buta tzw. proste podbicie. Na początek wykonujemy pięć podbić, pozwalając piłce odbić się od ziemi. Za każdym razem łapiemy piłkę w ręce. Jest to prawdopodobnie najprostsza technika gdy zaczynamy naukę żonglerki.

W następnym etapie, gdy opanujemy już żonglerkę z odbiciem o ziemię próbujemy zrobić to samo, ale bez odbijania piłki o podłoże. Ważną rzeczą do zapamiętania w tym etapie nauki żonglerki jest to, aby nie podbijać piłki zbyt wysoko. Im wyżej kopiemy piłkę tym trudniej jest ją kontrolować. Staramy się kopać piłkę dosyć nisko, nie wyżej niż nasza głowa – poziom oczu. Na początek próbujemy wykonać 5 podbić bez upadania piłki na ziemię. Jest to kolejna faza w naszej nauce sztuki żonglowania.

Kiedy opanujemy żonglerkę piłką jedną nogą staramy się zacząć wykorzystywać nasze obie nogi, później wykorzystujemy też inne części ciała: kolana, głowę, ramiona. Naszym następnym celem jest opanowanie przynajmniej 10 odbić piłki różnymi częściami ciała oraz obiema nogami.

 

Pytanie sprawdzające:

  1. Jaki jest najprostszy sposób na rozpoczęcia nauki żonglowania piłki?
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Memory